menu: Kontakt | Skład drużyny | Zawodnicy | Historia drużyny

Nowo¶ci


Sezon 2014/2015
Nowy sezon nowe nadzieje. Gramy półfinał SALH. Dużo pracy przed nami powoli reorganizujemy drużynę aby powrócić do najlepszej dywizji i powalczyć znowu Mistrzostwo Polski

więcej »

Historia Mistrzostw Polski

I MPA 22-24 marzec 2002 Sosnowiec
    1. BTP-H Bogucice
    2. TMH Zagłębie Sosnowiec
    3. Sparta Wujek
    4. MAKS Murcki
TH Opole - Huragan Bytom - Kryka Katowice - Gdańskie Lwy* - Krynickie Diabły - Wiarusy Nowy Targ** - Warsaw Kings - CKH Cieszyn
AKH Tychy (dyskwalifikacja)


II MPA 21-23 marzec 2003 Sosnowiec
    1. Sielec Sosnowiec
    2. AKH Tychy
    3. TMH Zagłębie Sosnowiec
    4. Hanys-Kryka Team Katowice
Wiarusy Nowy Targ - Huragan Bytom - Crunchips MAKS Murcki - Krynickie Diabły - Warsaw Oldtimers - Maddogs Gdańsk* - TH Opole - Warsaw Kings


III MPA 20-21 marzec 2004 Krynica-Zdrój/Nowy Targ
    1. Krynickie Diabły
    2. Sielec Sosnowiec
    3. Huragan Bytom
    4. Warsaw Canadians
Zieleń Nowy Targ** - AKH MOSiR Tychy - MadDogs Sopot* - Globus Lublin - Sewera Oświęcim*** - Oldboys Opole - Warsaw Kings - Nesta Toruń
Zespoły Kryki Katowice i TMH Zagłębia Sosnowiec zostały zdyskwalifikowane.


IV MPA 14-17 kwiecień 2005 Sosnowiec
    1. TMH Zagłębie Sosnowiec
    2. Sielec Sosnowiec
    3. Zieleń Nowy Targ
    4. Huragan Bytom
Mad Dogs Sopot - Oliwa Diabły Tasmańskie***** - Viking Katowice - Krakowskie Smoki**** - Maks Murcki - Sewera Oświęcim - Globus Lublin - TMHL Kędzierzyn-Koźle - Krynickie Diabły - Warsaw Kings - WTH Wrocław - Zjednoczone Siły Zachodu


V MPA 5-8 kwiecień 2006 Sosnowiec
    1. Zagłębie Sosnowiec
    2. Zieleń Nowy Targ
    3. Sigma Katowice
    4. Sielec Sosnowiec
Naprzód Janów - Oliwa Gdańsk***** - Sparta Brynów - Zawisza Nowy Targ - Chemik Kędzierzyn - Sewera Oświęcim - Krynickie Diabły - Krakowskie Smoki - Mad Dogs Sopot - Stilon Gorzów - TMH Wrocław - Globus Lublin


VI MPA 29 marzec - 1 kwiecień 2007 Nowy Targ
    1. Podhale Amatorzy Nowy Targ**
    2. Sigma Katowice
    3. Sielec Sosnowiec
    4. TMH Zagłębie Sosnowiec
Oliwa Gdańsk - Krakowskie Smoki - Torpedo Nikisz - Krynickie Diabły - Globus Lublin - Sewera Oświęcim - Sparta Brynów - Zawisza Nowy Targ - Mad Dogs Sopot - Nesta Toruń - Chemik Kędzierzyn - Canadiens Warszawa


VII MPA 9-12 kwiecień 2008 Sosnowiec
    1. Sielec Sosnowiec
    2. Oliwa Hockey Team*****
    3. TMH Zagłębie Sosnowiec
    4. Krynickie Diabły
Wojownicy Oświęcim*** - Amatorzy Podhale Nowy Targ - Sparta Brynów - Szakale Nowy Targ****** - Zawisza Nowy Targ - Warsaw Kings - Kadra Polskich Lekarzy - Nesta Toruń - Globus Lublin - Mad Dogs Sopot - Krakowskie Smoki - Sigma Katowice

 

 

 

8 Mistrzostwa Polski Amatorów Krynica
(w nawiasach grupa eliminacji)

    1. Sielec Sosnowiec (B)
    2. Bisset Polonia Bytom (D)
    3. Amatorzy Podhale N.Targ (C)
    4. Wojownicy Oświęcim (A)
    5. Krynickie Diabły (C)
    6. Oliwa Hockey (D)
    7. Nesta Toruń (A)
    8. MAKS Murcki (B)
    9. TMH Zagłębie (A)
    10. Mad Dogs Sopot (C)
    11. Dragons Gdańsk (B)
    12. Cracovia (D)
    13. Warsaw Kings (D)
    14. Zawisza N.Targ (B)
    15 LTH Lublin (A)
    16. Czarne Pantery Cieszyn (C)


Drużyna Fair Play - Bisset Polonia Bytom
Najlepszy Bramkarz - Galant Piotr (Sielec Sosnowiec)
Najlepszy Obrońca - Klich Grzegorz (Sielec Sosnowiec)
Najlepszy Napastnik - Jękner Grzegorz (Amatorzy Podhale)
Król Strzelców - Sikorski Paweł (Sielec Sosnowiec)
Lider Punktacji Kanadyjskiej - Sikorski Paweł (Sielec Sosnowiec)


Najwięcej punktów (12) za bramki i asysty zdobył Paweł Sikorski z zespołu Mistrza Polski Sielca Sosnowiec, ten sam zawodnik najczęściej trafiał też do bramki rywali zapisując na swoim koncie 9 goli. Najwięcej asyst (8) również zaliczył hokeista Sielca Grzegorz Klich. Także bramkarz turnieju Galant Piotr jest zawodnikiem nowego-starego Mistrza Polski, w pięciu spotkaniach przepuścił tylko pięć strzałów. Na ławce kar najwięcej czasu (43 min.) spędził zawodnik Podhala Nowy Targ Waldemar Kolendowicz.


Końcowa klasyfikacja drużyn 9 MPA: 2010:
1.Sielec Sosnowiec
2.Podhale Nowy Targ
3.Krynickie Diabły
4.Oliwa Hockey Team
5.TMH Bisset Polonia Bytom
6.Wojownicy Oswięcim
7.GKS Tychy
8.Zagłębie Sosnowiec
9.Zawisza Nowy Targ
10.Dragons Gdańsk
11.Torpedo Nikisz
12.Warsaw Kings
13.Nesta Toruń
14.Katowickie Byki
15.AKH Górale Nowy Targ
16.Cracovia Kraków


Najlepszy Napastnik: Sielec Sosnowiec - CHABIOR MARCIN
Najlepszy Strzelec: Podhale Nowy Targ - PIOTR JAPOŁ
Najlepszy Obrońca: TMH Bisset Polonia Bytom - LEŚ DAREK
Najlepszy Bramkarz: Krynickie Diabły - TYMIŃSKI PIOTR